Antyczne terapie: jak nadać znaczenie życiu

Praktyczny przegląd strategii szczęśliwego życia: Budda, Epikur, Laozi, Stoicy
Trevi nel Lazio, górska siedziba Apenińskiej Szkoły Żywej Filozofii

16-22 czerwca 2019
Grupa do 12 osób
Prowadzenie: Dr Marcin Fabjański

Cel: Zbudowanie systemu wewnętrznego oparcia i dotarcia do głębokich źródeł spokoju oraz klarowności myślenia w świecie zmiany i niepewności w oparciu o przegląd antycznych strategii szczęśliwego życia.

Program: Poznamy metody pracy z ciałem i umysłem stosowane w szkołach: buddyjskiej, epikurejskiej, stoickiej i taoistycznej, by znaleźć najlepszą do stosowania w codziennym życiu. Każdy dzień naszego spotkania poświęcony będzie jednej ze szkół, z wyjątkiem pierwszego dnia, który poświecimy na wprowadzenie do antycznych terapii filozoficznych i dnia w czasie, którego odbędziemy wyprawę w naturę, gdzie nauczymy się metod czerpania dobrostanu ze środowiska naturalnego.

Przykładowy rozkład dnia:
1. Medytacja stoicka
2. Śniadanie
3. Blok przedpołudniowy: wykład i nauka medytacyjnych i filozoficznych ćwiczeń stoickich z zakresu autoterapii i projektowania ścieżek satysfakcjonującego życia.
4. Lunch
5. Blok popołudniowy: teoria i praktyka medytacji stoickiej, wspólne dociekanie
6. Kolacja w miasteczku Trevi nel Lazio
7. Indywidualna medytacja/rozmowy z prowadzącym/czas wolny
Częścią programu jest nieforsowny trekking na szczyt Monte Autore (1855 m n.p.m.), na zdjęciu poniżej:

Koszt 6-dniowych warsztatów wynosi 1480 złotych (możliwość rozłożenia na raty) plus 220 Euro. Cena obejmuje zakwaterowanie, transport wewnątrz Parku Narodowego Simbruini, śniadanie i lunch. Cena nie obejmuje kolacji (koszt kolacji w lokalnych restauracjach to ok. 15 Euro). W wypadku rezerwacji przed 15 lutego cena w promocji wynosi 1200 zł + 220 Euro. Liczba miejsc ograniczona do 12. Rezerwacja miejsca: marcin@selfoff.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *